Poprzez
naszą pracę
dbamy o środowisko
Tutaj jesteś: Strona głównaO firmie

O firmie

Europet Rybnik Europet Sp. z o.o. to podmiot równolegle związany z dwoma branżami rynkowymi – branżą odpadów i ich recyklingu oraz szeroko pojętą branżą transportową. Nasze korzenie sięgają 1989 roku, kiedy to jeden z założycieli firmy po raz pierwszy poważnie zainteresował się branżą recyklingu. W rezultacie tych dociekań w 2003 roku powstała firma Re-PET Flaschenrecycling GmbH.

Wraz z rozwojem samej firmy rosła świadomość odbiorców co do wysokiej jakości surowców z odzysku, a co za tym idzie, wzrastało również zainteresowanie tego typu materiałami w różnych gałęziach przemysłu. Europet, jako młodszy brat firmy Re-PET reprezentował podobne podejście do branży, co poprowadziło firmę podobnym torem. Ciągły i stabilny rozwój firmy sprawił, że w 2012 roku elitarny, znany i ceniony na całym świecie koncern Schoeller Plast Industries postanowił powitać Europet w zaszczytnym gronie firm partnerskich.

Zespół Europet od początku starał się dostosować do potrzeb dynamicznie rozwijającego się rynku. Równoległe prowadzenie dwóch całkiem odmiennych typów działalności doprowadziło do tego, że jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów, począwszy od skupu nieprzetworzonych materiałów, poprzez zaproponowanie im szerokiej oferty tworzyw, aż po ich bezpieczny i terminowy transport we wskazane miejsce. Konsekwentnie realizowana koncepcja kompleksowego rozwoju pozwoliła nam na poszerzenie oferty usług zagospodarowania odpadów, asortymentu produktów oraz zwiększania ilości odbieranych odpadów od firm wytwarzających, kumulujących lub odzyskujących takie odpady. To wszystko sprawia, że jako firma jesteśmy w stanie kompleksowo zadbać o potrzeby naszych klientów i zapewnić im profesjonalne wykonanie usługi czy to związanej z transportem, czy recyklingiem.
+48 32 720 24 23
+48 32 720 24 93
Europet Sp. z o.o.
ul. Jankowicka 23/25
44-200 Rybnik
Zobacz więcej
Copyright: © Europet Sp. z o.o.
Systemy
Rurowe